Állandó dilemma, hogyan engedjük a gyereket a képernyő elé online műsorokat nézni. Fontos kérdés, hogy gyermekeink milyen tartalmakat érhessenek el a műsortárból, és ezek mennyire képesek alkalmazkodni a életkorukhoz valamint érdeklődési köreikhez. A Műsoron és a Netflix is kiemelt figyelmet fordít a legkisebbek online tartalomfogyasztására, amivel szeretnénk segítséget nyújtani a szülőknek, hogy milyen tartalmak között lehet válogatni, és hogyan állítsuk be a fiókokat, hogy a felhasználói élmény számukra is tökéletes legyen.
Ebben a cikkben tehát azt mutatom be, hogyan tudod öt egyszerű lépésben gyerekbiztossá tenni a Netflix-élményt. A Netflix a gyerekek számára is tudatos és biztonságos tartalomfogyasztás érdekében hozta létre és fejleszti folyamatosan a Szülői felügyelet funkciót. Ha kiválasztottad a megfelelő beállításokat, nézzétek meg közösen a Bébi úr: Kapd el a bébit! című mesét, ami az első, magyar nyelven elérhető gyerekek számára készült interaktív tartalom.
„Melyik kezemet választod?” – kérdezi Staci Jimbótól a Bébi úr: Kapd el a bébit! mese első perceiben, ám a döntés jogát a gyerekekre bízzák. Pontosabban ők választhatják ki a képernyőről, hogy Staci jobb vagy bal kezében lévő meglepetést néznék-e meg. Egyre népszerűbb, és itthon újdonság a Netflix folyamatosan bővülő interaktív kínálata. A Bébi úr: Kapd el a bébit! igazi mérföldkőnek számít, hiszen ez az első gyerekeknek készült interaktív mese, amely magyarul is elérhető a platformon. A Bébi úr interaktív különkiadásában kiderül, hogy a Bébi Rt. 16 állása közül melyik illik a nézőhöz a leginkább.
Mit is jelent az interaktív tartalom?
Azt, hogy választások sorával a gyerek alakítja a történetet: beleszólhat, mit csináljon a karakter. A szereplők a néző döntései nyomán különböző kalandokba keverednek, a választás szabadsága megadja a lehetőséget, hogy minden egyes megtekintéskor egy másik sztori bontakozzon ki. Ezek a műsorok a legtöbb eszközön elérhetők, például okostévéken, streaming médialejátszókon, számítógépes böngészőkben, Android rendszerű telefonokon és táblagépeken, iPhone-okon, iPadeken, valamint iPod touch eszközökön. Az interaktív műsorok lejátszásához fontos, hogy a Netflix applikáció legújabb verziója fusson az eszközön.
Gyerekbiztos Netflix – 5 lépésben
A platform legfiatalabb nézőire, vagyis a gyerekekre kiemelten odafigyel a Netflix. Ha szeretnéd beállítani, hogy a gyerekeid milyen típusú tévéműsorokat és filmeket nézhessenek, állíts be személyre szabott szabályokat a profiljukhoz, vagy hozz létre kifejezetten nekik egy fiókot a Netflix Kids funkcióval.
Állítsd be a kifejezetten gyerekeknek készült Netflix profilt!
A Netflix fiókodhoz tartozó öt lehetséges profil közül legyen egy olyan, amit a családban a kicsik használnak. A Netflix gyerekfelület használatához hozz létre egy Gyerek profilt, ami egy olyan felület, amely nem engedi a közvetlen hozzáférést a fiókbeállításokhoz, és csak a gyermekek számára ajánlott tévéműsorokat és filmeket jeleníti meg.
Ezt így tudod beállítani:
A szülői felügyeleti beállításokban sok hasznos funkcióval találkozhatsz: kiválaszthatod például, hogy milyen korhatár-besorolású filmek jelenjenek meg a gyerekeknek, de konkrét műsorokat is letilthatsz. Állíthatod azt is, hogy automatikusan elinduljanak-e a következő műsorok vagy inkább ne, és a profilelőzményekben is böngészhetsz, ha szeretnéd látni, hogy milyen műsorokat nézett a gyereked. Ha mindezzel kész vagy, a folyamatosan bővülő Családi és gyerekfilmek kategóriában már csak választani kell, és indulhat az otthoni mozi!
A részletes beállítási útmutatókat itt találod:
1. Konkrét korhatár-besorolású profil létrehozása
2. Korhatár-besorolás megadása vagy konkrét műsorok blokkolása
3. A saját profil vagy a fiókhoz tartozó más profilok zárolása
4. Az automatikus lejátszás be- és kikapcsolása
5. A profil megtekintési előzményeinek megnyitása
#NetflixVilág #MűsoronPlus #MűsoronKIDS